محل تبلیغات شما
زندگی نامه امام هادی (ع)

http://netbest.persiangig.com/Imam Naghi/haram/14.jpg

حضرت امام علی بن محمد الهادی علیه السلام در نیمه ذیحجه سال 212 هجری در "صریا "، منطقه ای واقع در 6 کیلومتری مدینه متولد شد. نام مبارک ایشان "علی"، کنیه اش "ابوالحسن" و القاب آن بزرگوار : نجیب، مرتضی، هادی، نقی، عالم، فقیه، امین، مؤتمن، طیب  و عسکری می باشد که مشهورتر از همه "هادی" و "نقی" است.

پدر گرامی آن حضرت، امام جواد علیه السلام و مادر ایشان بانوی گرانقدر و با فضیلتی به نام "سمانه مغربیه" است. محمد بن فرج می گوید:

"ابوجعفر ، محمد بن علی علیه السلام مرا خواست و فرمود: کاروانی از را ه می رسد که برده فروشی در میان آن است و کنیزانی همراه خود دارد.  سپس هفتاد دینار به من داد و امر کرد با آن کنیزی را با مشخصاتی که داد، بخرم. من ماموریت را انجام دادم. این کنیز همان مادر امام هادی علیه السلام است.

قدر و منزلت این بانوی گرامی بدان پایه بود که امام هادی علیه السلام درباره اش فرمود : مادرم عارف به حق من و اهل بهشت است. شیطان سرکش به او نزدیک نمی شود، خداوند حافظ و نگهبان اوست و او در زمره مادران صدیق و صالحان قرار دارد.» (1)

امامزاده علی اشرف سمنان

امامزاده فاطمه صغری(س)- آشتیان

امامزاده آقا علی عباس _ بادرود نطنز

امام ,السلام ,علیه ,هادی ,علی ,محمد ,علیه السلام ,امام هادی ,هادی علیه ,محمد الهادی ,محمد بن

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قانون نمایندگی نجف آباد Wholesale NFL Baltimore Ravens Jerseys for Sale, Good Reputation of Quality. Susan's receptions دختر بابا مبلمان، دکوراسیون و معماری داخلی دنیای انیمیشن من مرجع آموزشی کشور PC Michael's page