محل تبلیغات شما
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیده
فاطمه (ص) پاره تن من است، هر کس او را بیازارد مرا آزرده است. پیامبر اسلام (ص)
به نقل از سایت جامع فاطمیه، در این پیام اینگونه امده است :

سادات و فرزندان حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) که بهره مند از نعمت عظیم رابطه نسبی با صدیقه کبری علیها السلام هستند و در زمره اولاد حضرت شمرده می شوند و این تاج افتخار را به سر دارند، تاج افتخاری که سبب شده است نگاه به صورت آنان عبادت محسوب گردد، تاج افتخاری که این دنیا ختم نمی شود و نه فقط نگاه به صورت آنان پس از کعبه و قرآن کریم چهره علما عبادت می شود بلکه نور چهره آنان در قیامت و آن تاریکی شدید درخشندگی ویژه پیدا می کند و در صورتی که شرائط پذیرش شفاعت را داشته باشند، شفاعتشان نسبت به دوستان و نزدیکانشان پذیرفته می شود.

بسیار بدیهی است در مقابل این نعمت عظیم وظیفه شکر نعمت و قدردانی از این انتساب را برای خود وظیفه می دانند و احساس تکلیف می نمایند.

روز عزای عظمای شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) یکی از بهترین فرصت های ادای این وظیفه و اظهار این قدردانی و عمل به این تکلیف است.

تمام فرزندان حضرت زهرا (سلام الله علیها) که از پدر به حضرت زهرا (سلام الله علیها) منتسب هستند و در مرحله دوم آنان که از مادر این افتخار را پیدا کرده اند باید روز شهادت حضرت زهرا را روز عزای مادر بدانند و مانند فرزند مادر از دست داده آن هم اینگونه مادری که فرزندان با انتساب به او عزت دنیا و آخرت پیدا کرده، اظهار عزاداری کنند.

بهترین شیوه عزاداری سادات بالخصوص، در این مصیبت عظمی با نگاه دقیق به وصیت نامه حضرت زهرا (سلام الله علیها) آن هم به تفسیر فقیهانه مرجعیت عظیم جهان تشیع آیة الله وحید خراسانی دام ظله مشخص می شود:

وصیت نامه که امیرالمومنین (علیه السلام) مورد خطاب قرار گرفته و انتقال این پیام این عظمت ویژه را در بردارد:

. یا علی انا فاطمة بنت محمد زوجنی الله منک لا لک فی الدنیا و الاخرة، انت اولی لی من غیری، حنطینی و غسلنی و کفنی باللیل وصل علی و ادفنی باللیل و لاتعلم احداً و استودعک الهل و اقراء علی ولذی السلام الی یوم القیامه»

(ای علی من فاطمه دختر محمد هستم خداوند مرا به همسری تو در دنیا و آخرت در آورد تا در دنیا و آخرت از آن تو باشم، تو اولویت داری بر من از دیگران، مرا شبانه غسل بده، شبانه حنوط کن، شبانه کفن بنماف و شبانه بر من نماز بگذار و شبانه مرا به خاک بسپار و کسی را با خبر مکن، با تو وداع می کنم و سلام مرا به فرزندانم تا روز قیامت برسان)

توجه به نکته دقیق:

پس از این سفارش ها و وصیت های ویژه این سلام چه معنایی و چه پیامی به همراه دارد.او فاطمه صاحب آن علم و دانش بی نظیر با آن علم محیطش نگاهی تا روز قیامت به نسلش کرد و گفت ای فرزندانم بر جبران آن مراسم شبانه به جبران آن تابوتی که شب غریبانه برداشته شد، شما فرزندان من هستید ببینید بر من چه گذشت.

پاسخ این سلام که سلام قولاً من رب رحیم است و بزرگترین سرمایه برای سادات می باشد، این است که در شام شهادت و شام غریبان او سادات و علویین و فاطمیین با سر و پای با شال عزا و سیادت به کوچه و بازار و خیابان بیایند و از هر کوی و برزنی بیرق عزای سادات را به حرکت در آورند و بگویند ای مادر ما این جواب سلام ما است.

وظیفه هر علوی و سید در تمام بلاد در هر لباس و هر موقعیتی و هر مقامی این است که شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) و عزای فاطمیه را برای همیشه با حرکت دسته جات مستقل سادات در شام غریبان تضمین کنند و شور عاشورایی ببخشند.

سادات در پیش و غیر سادات پشت سر آنها پرچم عزای فاطمه زهرا سلام الله علیها به جبران آن تشییع شبانه غریبانه به حرکت در آورند.

امید است سادات با دعوت از فرزندش امام بر حق حی و خاطر حجة بن الحسن المهدی روحی فداه به عزای او توفیق عزاداری و اداء وظیفه پیدا کنند و دست به دعای فرج  و ظهور منتقم حقش بردارند.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علی ذلک

امامزاده علی اشرف سمنان

امامزاده فاطمه صغری(س)- آشتیان

امامزاده آقا علی عباس _ بادرود نطنز

سلام ,الله ,علیها ,زهرا ,حضرت ,سادات ,زهرا سلام ,سلام الله ,الله علیها ,حضرت زهرا ,فاطمه زهرا

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش شمارنده دیجیتال( کانتر ) امرن Omron فدرال چت inodattan pockjulade1984 rupeppaica leyrapopur lefesire kusromimin شهدای دفاع مقدس شهر ترکالکی اخبار سیاسی