محل تبلیغات شما

امامزاده اسماعیل(ع) و مسجد شعیا در اصفهان

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ امامزاده اسماعیل(ع) و مسجد شعیا در میدان قیام (سبزه میدان)، خیابان هاتف اصفهان قرار دارند. این بنا مشتمل بر بقعه امام‌زاده، گنبدخانه بزرگ، مرقد و مسجد شعیا بر طبق مدارک مکتوب مربوط به قرن اول هجری و بر طبق مدارک موجود معماری، مربوط به دوره سلجوقی است. بر جانب مرقد شعیا نیز کتیبه‌ای به خط نستعلیق مورخ ۱۱۱۲هـ. ق ثبت است که مسجد شعیا را اولین مسجد معرفی می‌‌کند که در اصفهان توسط ابوعباس مفتی به روزگار علی بن ابی طالب بنا شده است.

پ.ن:
در سال 1384 با خانواده سفری به شهر زیبای اصفهان داشتیم که یک روز به بازار قدیمی رفتیم و حال من هم زیاد مساعد نبود.
موقع اذان مغرب شد به خانواده گفتم اگر موافقید یک مسجدی برویم نماز بخوانیم.
به دنبال صدای اذان حرکت کردیم. یک مناره بلندی از دور نمایان بود ولی هر چه می رفتیم به آن نمی رسیدیم !
بالاخره دیدیم یک مسجدی سمت راست خیابان بود . همان جا رفتیم و نماز خواندیم بعد فهمیدیم که اینجا امامزاده اسماعیل (ع) است!
زیارت هم بجا آوردیم و یادمه یه جایی نوشته بود برادر امام رضا (ع) و چون قبل سفر تاحدی علاقه به زیارت امام رضا (ع) داشتم ولی سفر اصفهان میسر شد این نماز و زیارت را به فال نیک گرفتیم و  از این امامزاده بزرگوار که بدون اطلاع و قصد ما را به زیارت طلبیدند
علاقه ای در دل ما قرار گرفت.

امامزاده علی اشرف سمنان

امامزاده فاطمه صغری(س)- آشتیان

امامزاده آقا علی عباس _ بادرود نطنز

ع ,اصفهان ,مسجد ,شعیا ,امامزاده ,یک ,مسجد شعیا ,امامزاده اسماعیل ,اسماعیل ع ,و مسجد ,ع و

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیدساکی بختیاری ficktilboyprog tripcortetua acacusac معرفی سامانه دانش آموزش سناد دایس - درج آگهی اینترنتی Lady miraculous mhbobc60 کار دله هنوزم که هنوزه دوسش دارم .